• biuro@olexserwis.pl

Klimatyzacje

Punkt wyjścia, od którego zaczynamy wybór klimatyzacji z Olex Serwis.

Wiele osób, decydujących się na zakup klimatyzacji, przykłada szczególną wagę do zdrowia oraz odpowiedniego komfortu podczas cieplejszych dni. Bardzo słusznie! Warto jednak wiedzieć, że zdrowie niejedno ma imię.

Warunki panujące w domu czy biurze mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Faktem jest, że liczne czynniki determinują nastrój, jaki będzie nam towarzyszył w danym miejscu. Nawet te, których nie jesteśmy świadomi!

Decydując się na wybór klimatyzacji, warto więc uwzględnić zakres jej oddziaływania w kontekście pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Naturalnie służymy pomocą również w tym zakresie.

Rekuperacja – czym właściwie jest i co oznacza?
CZYTAJ DALEJ >>>

Garść wiedzy dla ogólnego rozeznaniaKlimatyzacje

Można rozróżnić wiele rodzajów klimatyzacji. Warto pokrótce zapoznać się z ich charakterystyką, by zyskać pewną wiedzę ogólną. Jednak przede wszystkim zachęcamy do skorzystania z porad ekspertów Olex Serwis. Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, służąc swoją merytoryczną wiedzą i umiejętnościami.

Montaż Klimatyzacji

1. Metraż ma znaczenie

Wybierając klimatyzator, warto uwzględnić metraż powierzchni, jaką ma obejmować. Jest to podstawa najefektywniejszego doboru urządzenia do naszych potrzeb. Dzięki temu można określić, jaką moc ma zapewniać wybrany przez nas sprzęt

2. Wydajność klimatyzatorów

Istnieje wiele parametrów określających efektywność, jakiej powinniśmy oczekiwać od zakupionego przez nas produktu. W tym przypadku stosuje się następujące narzędzia – SCOP i EER, czyli:

– współczynnik wydajności grzewczej,
– współczynnik wydajności chłodniczej.

Niemniej istotne są parametry odnoszące się do efektywności sezonowej tzw. SEER i SCOP:

-sezonowy współczynnik w trybie chłodzenia,
-sezonowa efektywność grzania.

Naturalnie warto zapytać doradcy o klasę energetyczną urządzenia lub poprosić o krótką charakterystykę wybranego modelu.

Klimatyzacja ścienna

Zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest ścienna klimatyzacja Split. Jak sama nazwa wskazuje, wewnętrzna jednostka klimatyzatora ściennego zostanie zamontowana w środku, bezpośrednio na wybranej ścianie, natomiast jednostkę zewnętrzną zazwyczaj umieszcza się na balkonie. Jej antywibracyjne nóżki idealnie nadają się do montażu na balustradzie lub ścianie zewnętrznej. Czasem jednak zdarza się, że układ budynku pozbawia nas takiej możliwości – wówczas do wyboru pozostaje piwnica bądź dach domu.

Klimatyzacja kasetonowa

Jeżeli planujesz w swoim mieszkaniu montaż sufitu podwieszanego, klimatyzacja kasetonowa będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej zamiast nadmuchu na ścianie wystarczy zamontować klimatyzator w suficie. Strumień powietrza z kasety będzie rozchodzić się na wszystkie strony, przez co klimatyzacja kasetonowa pozwoli poczuć pełen komfort nawiewu w mieszkaniu. Z uwagi na wysoką równomierność nadmuchu taki rodzaj klimatyzacji prezentuje się niezwykle korzystnie.

Klimatyzacja kanałowa

Odmiennym rozwiązaniem będzie klimatyzacja kanałowa. To wariant dedykowany szczególnie osobom, które cenią sobie wyjątkowo dyskretnie wkomponowane urządzenia, zamiast stosowania tradycyjnego montażu ściennego. Zimne bądź ogrzewane powietrze rozprowadza się kanałami wentylacyjnymi do pomieszczenia, zaś wylot nawiewu zakończony jest estetyczną kratką w ledwie widocznym miejscu. Taki klimatyzator doskonale spełnia swoje zadanie, zupełnie nie rzucając się przy tym w oczy.

Klimatyzacja przysufitowa

Klimatyzację przysufitowa, jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się bezpośrednio przy suficie. Dzięki wysokiemu położeniu powietrze również zostaje wyjątkowo równomiernie rozprowadzone po pomieszczeniu. Ponadto samo urządzenie znajduje się niemalże poza zasięgiem wzroku, szczególnie przy wysokich sufitach.

Klimatyzacja przypodłogowa, czyli tzw. konsole

Jeżeli na Twojej ścianie brakuje miejsca, możesz także zdecydować się na klimatyzację przypodłogową, czyli inaczej tzw. konsole. Umieszcza się je tuż przy podłodze, zazwyczaj np. obok kaloryfera. Zimne powietrze nadmuchiwane jest z górnej części urządzenia, natomiast ciepłe powietrze płynie dołem, przez co można poczuć się naprawdę komfortowo.

Nie tylko chłodzenie – przykładowe funkcje klimatyzatorów

Nieustanny rozwój technologii przekłada się na pozytywne zmiany w wielu dziedzinach życia. Ręczną regulację zastąpiły piloty, a obecnie stosowane są także inne formy bezdotykowego sterowania urządzeniem. Chociażby wykorzystujące Wi-Fi. Warto pokrótce przyjrzeć się także innym zaletom m.in.:

  • dyskretna cisza podczas pracy,
  • automatyczne czyszczenie parownika,
  • inteligentne rozprowadzanie powietrza.

Uprzejmie zapraszamy do omówienia szczegółów z przedstawicielami Olex Serwis.

PRODUCENCI

POLUB NAS NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIERZĄCO ZE WSZYSTKIMI AKTUALNYMI PROMOCJAMI NA NASZE USŁUGI!

Serwis Klimatyzacji

CZYTAJ DALEJ >>>
UA-191129290-1
OFERTEO
close slider

OPINIE KLIENTÓW