Klimatyzacja – Olex Serwis z pełną ofertą wsparcia

Klimatyzacja to wygodne, przydatne i funkcjonalne rozwiązanie w każdym domu lub mieszkaniu. Jakie są miasta, w których oferujemy nasze profesjonalne usługi z zakresu montażu i instalacji klimatyzacji? Legnica, Złotoryja, Jawor, Chojnów czy Lubin, to tylko niektóre z nich – działamy na całym obszarze Dolnego Śląska. Nasi klienci mogą skorzystać z usług takich jak:

 • pomoc w wyborze odpowiedniego modelu urządzenia,
 • zakup klimatyzacji na raty,
 • montaż klimatyzacji,
 • kompleksowy serwis, w tym konserwacja, czyszczenie, naprawa i odgrzybianie klimatyzacji w Lubinie, Legnicy oraz innych miejscowościach. 

Klimatyzacje Legnica

Punkt wyjścia, od którego zaczynamy wybór klimatyzacji z Olex Serwis.

Wiele osób, decydujących się na zakup klimatyzacji z montażem Lubin, przykłada szczególną wagę do zdrowia oraz odpowiedniego komfortu podczas cieplejszych dni. Bardzo słusznie! Warto jednak wiedzieć, że zdrowie niejedno ma imię.

Warunki panujące w domu czy biurze mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Faktem jest, że liczne czynniki determinują nastrój, jaki będzie nam towarzyszył w danym miejscu. Nawet te, których nie jesteśmy świadomi!

Dlatego niezależnie od lokacji, montaż klimatyzacji Chojnów, Bolków bądź Ścinawa, będzie doskonałym pomysłem.

Decydując się na wybór klimatyzacji, warto więc uwzględnić zakres jej oddziaływania w kontekście pomieszczenia, w którym ma się znaleźć. Naturalnie służymy pomocą również w tym zakresie.

 • Pozytywny wpływ otoczenia na człowieka.
 • Kolorystyka dająca wytchnienie zmysłom. 
 • Wiemy, że design również ma znaczenie!

Montaż klimatyzacji oraz serwis klimatyzacji wykonujemy w takich lokalizacjach jak:

Legnica,
Lubin,
• Jawor,
• Środa Śląska,
• Polkowice,
• Głogów,
Chojnów,
Złotoryja,
• Bolków,
• Ścinawa,
• Bolesławiec,
• Malczyce,
• Prochowice,
• Wrocław,
• Jawor,
• Strzegom.

Rekuperacja – czym właściwie jest i co oznacza?
CZYTAJ DALEJ >>>

Garść wiedzy dla ogólnego rozeznaniaKlimatyzacje

Można rozróżnić wiele rodzajów klimatyzacji. Warto pokrótce zapoznać się z ich charakterystyką, by zyskać pewną wiedzę ogólną.

Jednak przede wszystkim zachęcamy do skorzystania z porad ekspertów Olex Serwis Legnica na temat klimatyzacji we Wrocławiu, okolice i nie tylko.

Zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji, służąc swoją merytoryczną wiedzą i umiejętnościami.

1. Metraż ma znaczenie

Wybierając klimatyzator, warto uwzględnić metraż powierzchni, jaką ma obejmować. Jest to podstawa najefektywniejszego doboru urządzenia do naszych potrzeb. Dzięki temu można określić, jaką moc ma zapewniać wybrany przez nas sprzęt. Klimatyzacje Strzegom to rozwiązanie dla wnętrz o różnych wymiarach.

2. Wydajność klimatyzatorów

Istnieje wiele parametrów określających efektywność, jakiej powinniśmy oczekiwać od zakupionego przez nas produktu. W tym przypadku stosuje się następujące narzędzia – SCOP i EER, czyli:

 • współczynnik wydajności grzewczej,
 • współczynnik wydajności chłodniczej.

Niemniej istotne są parametry odnoszące się do efektywności sezonowej tzw. SEER i SCOP:

 • sezonowy współczynnik w trybie chłodzenia,
 • sezonowa efektywność grzania.

Naturalnie warto zapytać doradcy o klasę energetyczną urządzenia lub poprosić o krótką charakterystykę wybranego modelu.

Aby system klimatyzacji mógł działać z pełną sprawnością, niezbędne jest utrzymanie go w odpowiednim stanie. Należy m.in. regularnie czyścić i kontrolować urządzenie, a także zadbać o odgrzybianie, gdy zajdzie taka potrzeba. Do tego dochodzą także ewentualne naprawy w razie pojawienia się jakichkolwiek usterek. Z tego względu skupiamy się na tym, by oferować naszym klientom jak najbardziej profesjonalny serwis klimatyzacji – Legnica, Lubin, Złotoryja oraz Jelenia Góra – to część długiej listy miast, w których można skorzystać z naszych usług. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami, by dowiedzieć się więcej lub umówić wizytę.

Cennik Klimatyzacji
Zobacz Cennik >>>

Rodzaje klimatyzacji

Pośród rodzajów klimatyzacji Legnica wyróżnić można kilka zasadniczych podtypów. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich.

Klimatyzacja ścienna

Zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem jest ścienna klimatyzacja Split Legnica. Jak sama nazwa wskazuje, wewnętrzna jednostka klimatyzatora ściennego zostanie zamontowana w środku, bezpośrednio na wybranej ścianie, natomiast jednostkę zewnętrzną zazwyczaj umieszcza się na balkonie. Jej antywibracyjne nóżki idealnie nadają się do montażu na balustradzie lub ścianie zewnętrznej. Czasem jednak zdarza się, że układ budynku pozbawia nas takiej możliwości – wówczas do wyboru pozostaje piwnica bądź dach domu.

Klimatyzacja kasetonowa

Jeżeli planujesz w swoim mieszkaniu montaż sufitu podwieszanego, klimatyzacja kasetonowa Legnica będzie strzałem w dziesiątkę. Dzięki niej zamiast nadmuchu na ścianie wystarczy zamontować klimatyzator w suficie. Strumień powietrza z kasety będzie rozchodzić się na wszystkie strony, przez co klimatyzacja kasetonowa pozwoli poczuć pełen komfort nawiewu w mieszkaniu. Z uwagi na wysoką równomierność nadmuchu taki rodzaj klimatyzacji prezentuje się niezwykle korzystnie.

Klimatyzacja kanałowa

Odmiennym rozwiązaniem będzie klimatyzacja kanałowa Legnica. To wariant dedykowany szczególnie osobom, które cenią sobie wyjątkowo dyskretnie wkomponowane urządzenia, zamiast stosowania tradycyjnego montażu ściennego. Zimne bądź ogrzewane powietrze rozprowadza się kanałami wentylacyjnymi do pomieszczenia, zaś wylot nawiewu zakończony jest estetyczną kratką w ledwie widocznym miejscu. Taki klimatyzator doskonale spełnia swoje zadanie, zupełnie nie rzucając się przy tym w oczy.

Klimatyzacja przysufitowa

Klimatyzacja przysufitowe Legnica, jak sama nazwa wskazuje, umieszcza się bezpośrednio przy suficie. Dzięki wysokiemu położeniu powietrze również zostaje wyjątkowo równomiernie rozprowadzone po pomieszczeniu. Ponadto samo urządzenie znajduje się niemalże poza zasięgiem wzroku, szczególnie przy wysokich sufitach.

Klimatyzacja przypodłogowa, czyli tzw. konsole

Jeżeli na Twojej ścianie brakuje miejsca, możesz także zdecydować się na klimatyzację przypodłogową, czyli inaczej tzw. konsole. Umieszcza się je tuż przy podłodze, zazwyczaj np. obok kaloryfera. Zimne powietrze nadmuchiwane jest z górnej części urządzenia, natomiast ciepłe powietrze płynie dołem, przez co można poczuć się naprawdę komfortowo.

Nie tylko chłodzeniePrzykładowe funkcje klimatyzatorów

Nieustanny rozwój technologii przekłada się na pozytywne zmiany w wielu dziedzinach życia. Ręczną regulację zastąpiły piloty, a obecnie stosowane są także inne formy bezdotykowego sterowania urządzeniem. Chociażby wykorzystujące Wi-Fi. Warto pokrótce przyjrzeć się także innym zaletom m.in.:

 • dyskretna cisza podczas pracy,
 • automatyczne czyszczenie parownika,
 • inteligentne rozprowadzanie powietrza.

Nie czekaj na lato! Zadzwoń i już dziś wybierz z Olex Serwis klimatyzacje z montażem Lubin, Polkowice, Jawor czy Środa Śląska

Wygodne i nowoczesne rozwiązania z Olex Serwis – profesjonalna klimatyzacja w Legnicy, Lubinie i nie tylko

Na co jeszcze warto postawić, by wesprzeć pracę klimatyzacji? Legnica, Lubin czy Polkowice to miejscowości, w których sprawdzi się również m.in. wentylacja mechaniczna czy pompa ciepła. Zapewniamy profesjonalne wsparcie w każdym z tych obszarów, by umożliwić naszym klientom pełen komfort przebywania we własnym domu. Dodatkowo takie rozwiązania wiążą się z oszczędnościami i ekologią, dzięki czemu będą świetnym wyborem dla każdego. Odpowiednio zainstalowana klimatyzacja w Lubinie, Legnicy i innych miejscowościach to podstawa – aby mieć stuprocentową pewność, że montaż zostanie przeprowadzony poprawnie – warto wybrać wsparcie Olex Serwis.

Klimatyzacja Na Raty Legnica

Niezawodne klimatyzatory to nie wszystko. W naszej firmie oferujemy przede wszystkim klimatyzacja na raty Legnica, Lubin, Głogów, Złotoryja czy nawet Wrocław – nasi profesjonalni monterzy dojadą wszędzie, na wskazany adres. Oferujemy pełen serwis klimatyzacji – od konserwacji klimatyzacji, przez naprawę klimatyzacji, aż po odgrzybianie klimatyzacji.

Uprzejmie zapraszamy do omówienia szczegółów z przedstawicielami Olex Serwis Legnica.

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą zaufanych marek

TWOJA OFERTA KLIMATYZACJI!
FORMULARZ OFERTOWY >>>

Montaż klimatyzacji Legnica, klimatyzacja domowa, klima do domu, dezynfekcja klimatyzacji, serwis gwarancyjny klimatyzacji, odgrzybianie klimatyzacji, naprawa klimatyzacji, konserwacja klimatyzacji, montaż klimatyzacji Split, multisplit, klimatyzacje Lubin, klima do mieszkania Legnica, instalowanie klimatyzatorów Legnica, Dolny Śląsk. Nasze usługi świadczymy m.in. w miejscowościach:

Legnica, Wrocław, Lubin, Jawor, Środa Śląska, Polkowice, Głogów, Chojnów, Złotoryja, Bolków, Ścinawa, Bolesławiec, Malczyce, Prochowice, Jelenia Góra, Świdnica, Dzierżoniów, Wałbrzych, Nysa, Kłodzko

SERWIS KLIMATYZACJI LEGNICA
CZYTAJ DALEJ >>>

POLUB NAS NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIERZĄCO ZE WSZYSTKIMI AKTUALNYMI PROMOCJAMI NA NASZE USŁUGI!

UA-191129290-1