Posiadanie klimatyzatora domowego jest dziś powszechnym sposobem na zwalczanie upałów w czasie lata. Jest to jedyna naprawdę skuteczna metoda, by obniżyć temperaturę w domu. Inne rozwiązania mogą przynieść tylko iluzoryczną ulgę.

Jednak klimatyzator jest urządzeniem, a zatem wymaga regularnych przeglądów, a czasem może się też zepsuć. Jakich problemów nie powinno się lekceważyć i od razu zadzwonić do serwisanta?

Objawy zepsutego klimatyzatora domowego

Jest kilka objawów, które stanowią alarm, że dzieje się coś niedobrego z klimatyzatorem domowym. Jeśli zauważysz choć jeden z nich u siebie, wyłącz urządzenie i skontaktuj się z punktem naprawy!

  1. Z klimatyzatora wydobywa się dym lub czuć swąd spalenizny. Takie objawy mogą świadczyć o spaleniu się jakiegoś elementu elektrycznego. Naprawa może wymagać wymiany tego elementu.
  2. Urządzenie pracuje znacznie głośniej niż zwykle. Może to oznaczać, że jakiś podzespół klimatyzatora zaczyna się psuć i w niedługim czasie potencjalnie ulegnie awarii.
  3. Klimatyzacja pracuje nieefektywnie. Być może to tylko zatkany przewód lub spadek ciśnienia czynnika chłodzącego, ale również sygnał poważniejszej awarii.
  4. Z parownika cieknie woda. Powstała jakaś nieszczelność lub też przewód odprowadzający parę wodną jest przytkany.

Niektóre urządzenia posiadają funkcję autodiagnostyki i same poinformują właściciela, jeśli urządzenie nie będzie działać prawidłowo.

Jak wygląda naprawa klimatyzacji w firmie Olex Serwis?

Serwisant musi przyjechać na miejsce, aby zdiagnozować problem z urządzeniem. Wtedy będzie mógł określić, jakie elementy należy ewentualnie wymienić i jakie pociągnie to za sobą koszty. Naprawa klimatyzacji Lubin najczęściej polega na:

Są to najczęściej występujące awarie, jednak tylko serwisant jest w stanie określić, co uległo awarii i wymaga naprawy. W wielu przypadkach zdarzają się nietypowe problemy, które rozwiązać może tylko doświadczony pracownik z doświadczeniem.

Serwis gwarancyjny klimatyzacji domowej oraz serwis pogwarancyjny klimatyzacji domowej fachowcy z Olex serwis wykonują na całym Dolnym śląsku. Zapraszamy do kontaktu wszystkich osób z miejscowości takich jak:

Legnica, Lubin, Polkowice, Głogów, Chojnów, Środa Śląska, Jawor, Złotoryja, Jelenia Góra, Złotoryja, Prochowice, Bolesławiec, Bolków, Ścinawą, Miękinia,  Malczyce oraz Wrocław.