Instalacje elektryczne z Olex Serwis

Olex Serwis oferuje kompleksowe rozwiązania obejmujący szeroki zakres usług. Mając świadomość, że nasza oferta kierowana jest do osób przykładających szczególną wagę do jakości wykonywanych świadczeń oraz szanujących swój czas, proponujemy Państwu:

 • projektowanie i wykonawstwo instalacji elektrycznych,
 • realizowanie przyłączy niskiego i średniego napięcia,
 • dostarczanie rozdzielnic niskiego i średniego napięcia,
 • instalacyjne dla oświetlenia awaryjnego i podstawowego,
 • wykonywanie gniazd wtykowych,
 • instalacji odgromowych,
 • dostarczanie UPS-ów,
 • przeglądy oświetlenia.

czym jestInstalacja elektryczna

Skorzystaj z porady eksperta Olex Serwis.

Myśląc o obiektach komercyjnych i przemysłowych, ale także kierując naszą ofertę do klientów indywidualnych, pragniemy przybliżyć Państwu pokrótce garść ciekawych wiadomości. 

Mogą one stanowić wstęp do bliższego zapoznania się z zagadnieniem instalacji elektrycznych lub zachęcić do skorzystania z profesjonalnych porad Olex Serwis.

Znane z codziennego użytkowania przedmioty czy systemy, okazują się nieść ze sobą sporą dawkę potrzebnych informacji.  Instalacja elektryczna jest tego najlepszym przykładem.

Jak więc ją scharakteryzować? Można powiedzieć, że jest to układ składający się z przewodów i sprzętu elektroinstalacyjnego. Co to jednak oznacza w praktyce?

Wiedza dla ciekawychdo czego służy instalacja elektryczna?

Ze względu na jej rozległe zastosowanie można wyróżnić co najmniej klika punktów. Warto to zrobić w oparciu o jej rodzaj:

Elektroenergetyczny

Domofonowy

Antenowym

Telekomunikacyjny

Alarmowym

Odgromowym

Szczególną rolę odgrywa instalacja elektryczna elektroenergetyczna, znajdując swoje zastosowanie w zasilaniu odbiorców energią elektryczną.

Odgromowa natomiast zapewnia skuteczną ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi. 

Jak można zakwalifikowaćinstalacje elektryczne?

Istotną rolę odgrywa tutaj zarówno miejsce, jak i charakter odbiorników. Kierując się tym układem, rozróżniamy instalacje:

 • oświetleniowe – obejmują urządzenia grzejne w gospodarstwach domowych i mieszkaniach;
 • siłowe – przemysłowe urządzenia grzejne i ogrzewanie pomieszczeń;
 • przemysłowe – hale produkcyjne, zakłady górnicze itp.;
 • nieprzemysłowe – biura, mieszkania itd.

Każdą z nich cechuje odpowiednia specyfikacja wymagającą indywidualnych środków montażu.

Kilka rzeczy, o których warto wspomnieć.Czym są UPS-y?

Zasilacze UPS znajdują swoje zastosowanie w zabezpieczeniu pracy urządzeń wymagających nieprzerwanego zasilania elektrycznego. Jest to skuteczne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga bezpośredniej interwencji człowieka, tak jak np. agregaty prądotwórcze. 

Istotną informacją, która może stanowić pomoc przy wyborze odpowiedniego urządzenia, jest czas jego pracy. Warto również zwrócić uwagę na możliwą częstotliwość zaników prądu lub samo dopasowanie urządzenia względem instalacji elektrycznej.

 

Zapraszamy do skorzystania z usług specjalistów z Olex Serwis.

Instalacje elektryczne realizujemy dla Państwa  na terenie woj. dolnośląskiego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w miejscowościach takich jak: Legnica, Wrocław, Lubin, Polkowice, Głogów, Chojnów, Jawor, Złotoryja, Prochowice, Środa Śląska, Świdnica, Dzierżoniów, Jelenia Góra, Zgorzelec oraz wiele więcej. Zapraszamy do kontaktu

UA-191129290-1