Pompy ciepła Legnica

Dlaczego pompy ciepła Legnica? To przede wszystkim sposób na zapewnienie sobie sporych oszczędności związanych z ogrzewaniem. Dodatkowo, urządzenia tego typu nie emitują zanieczyszczeń do otoczenia, co sprawia, że są jedną z najbardziej ekologicznych metod na utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniu. Jeśli szukają Państwo wsparcia w wyborze instalacji pomp ciepła w Legnicy, Lubinie, Jaworze, Chojnowie czy innych miejscowościach Dolnego Śląska, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. 

Pompy Ciepła w Olex SerwisKlimatyzacja i ogrzewanie w jednym!

Pompa ciepła posiada dwie podstawowe strony działania: grzewczą oraz chłodzącą. Pomiędzy nimi znajduje się sprężarka (oraz zawór rozprężający). Po zwiększeniu ciśnienia temperatura gazu rośnie i może zostać oddana do otoczenia po stronie grzewczej. Natomiast po rozprężeniu temperatura maleje i ciepło zostaje pobrane od otoczenia – jest to strona chłodząca.

Istotą działania pompy ciepła jest cykl Cariota. Polega on na transporcie ciepła od strony gorącej do zimnej. W silniku opartym na tej zasadzie różnica temperatur powodowała powstanie energii mechanicznej (lub elektrycznej). Pompa ciepła powietrzna natomiast wytwarza różnicę temperatury wykorzystując prąd z sieci.
Taki obieg pozwala transportować ciepło z podwórka do domu, a tym samym ogrzać wszystkie pomieszczenia. Montaż pompy ciepła to najtańszy sposób ogrzewania, ponieważ w tym przypadku nie ma potrzeby wytwarzać ciepła. Jest ono tylko transportowane z jednego miejsca na inne.

Pompy ciepła powietrze-woda

Montaż pompy ciepła zaczyna się od odpowiedniego zaprojektowania i dobrania wszystkich elementów.
Zasadniczo wyróżnia się trzy części instalacji:

 • pompę ciepła,
 • układ hydrauliczny łączący pompę oraz rozdzielacz,
 • system centralnego ogrzewania.

Instalacja pompy ciepła nie jest trudna, ale wymaga pewnej wiedzy i umiejętności. Aby system posiadał odpowiednio wysoki współczynnik efektywności, każdy element układu musi działać dobrze. O ile system CO oraz układ hydrauliczny wystarczy wykonać według ogólnych zasad, aby doskonale spełniały swoje zadania, to pompa ciepła wymaga większej uwagi. Aby urządzenie pracowało optymalnie, jego moc powinna zostać dobrana do zapotrzebowania cieplnego budynku. Zbyt mała pompa nie poradzi sobie z ogrzaniem całego domu, natomiast zbyt duża będzie pobierała stosunkowo dużo prądu w porównaniu do uzyskiwanego ciepła.

Aby dobrze wyliczyć zapotrzebowanie cieplne budynku, należy uwzględnić:

 • wielkość domu,
 • grubość ocieplenia,
 • współczynnika lambda ocieplenia,
 • zastosowanej stolarki okiennej.

Są to dość szczegółowe informacje, ale pozwalają one wyliczyć odpowiednią moc pompy ciepła, która ma zostać zamontowana.

Montaż pomp ciepła oraz serwis pomp ciepła wykonujemy w takich lokalizacjach jak:

Legnica,
Lubin,
Jawor,
• Polkowice,
• Głogów,
Chojnów,
• Złotoryja,
• Bolków,
• Ścinawa,
• Malczyce,
• Prochowice,
• Jawor,
• Strzegom.

Pompy ciepła z montażem Legnica

Dobór odpowiedniej mocy to jeszcze nie wszystko. Sama instalacja pompy ciepła wymaga wiedzy i doświadczenia. W czasie montażu należy uwzględnić minimalne odległości od ścian budynku. Z drugiej strony, zbyt długie rurociągi z cieczą będą zmniejszać efektywność całego system.

Wiemy, jak wykonać prawidłowy montaż pompy ciepła – zarówno jednostki zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Wiemy, jak unikać wszelkich błędów i zapobiegać późniejszym problemom. Zajmiemy się:

 • doprowadzeniem odpowiedniego zasilania (jedno- lub trzyfazowego w zależności od zainstalowanej pompy ciepła);
 • wykonamy test szczelności całego układu, aby mieć pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo;
 • po badaniu wytworzymy w urządzeniu wymaganą próżnię;
 • uruchomimy system i wyjaśnimy, w jaki sposób prawidłowo z niego korzystać.

Pompy ciepła Legnica to urządzenia, które wykorzystują energię z otoczenia do ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni mieszkalnej lub użytkowej. Ich popularność ciągle rośnie wśród osób, które chcą oszczędzać na kosztach energii oraz dbać o środowisko.

Zalety korzystania z pomp ciepła są liczne. Przede wszystkim, to bardzo ekologiczne i oszczędne źródło energii. W przypadku pomp ciepła powietrzno-wodnych, które wymagają tylko niewielkiej ilości prądu do działania, oszczędność jest szczególnie widoczna w porównaniu z tradycyjnymi ogrzewaniem gazowym lub elektrycznym. Ponadto, pompę ciepła można wykorzystać nie tylko do ogrzewania domów, ale również do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Niestety, użytkowanie pomp ciepła ma swoje wady. Przede wszystkim, ich cena jest wyższa niż innych systemów ogrzewania. Montaż również może być kosztowny, zwłaszcza gdy wymaga to zsynchronizowania pomp ciepła z systemem grzewczym już istniejącym w budynku.

Jeśli chodzi o montaż, najczęściej pompy ciepła powietrzno-wodne oraz gruntowe są instalowane w domach jednorodzinnych lub budynkach użytkowych. Jednakże, pompy ciepła powietrzne są bardziej popularne w mniejszych apartamentach lub mieszkaniach wielorodzinnych.

Podsumowując, pompy ciepła to dobre rozwiązanie dla osób, które pragną oszczędzać na rachunkach za ogrzewanie oraz chcą dbać o środowisko naturalne. Jednak, inwestycja w te urządzenia wymaga wcześniejszych obliczeń kosztów, które uwzględniają ceny zakupu i instalacji.

 Istnieje kilka rodzajów pomp ciepła, z których każdy jest odpowiedni do innego rodzaju zastosowania. Oto najpopularniejsze rodzaje i informacje o tym, gdzie się najlepiej sprawdzą:

1. Pomp ciepła powietrzna – pobiera energię ze środowiska zewnętrznego do ogrzewania lub chłodzenia domu lub innej przestrzeni. Jest to stosunkowo niska inwestycja, która jest szybka i łatwa do instalacji, ponieważ nie wymaga dużo miejsca ani przebudowy istniejącej infrastruktury. Ta pompa ciepła sprawdza się najlepiej w mniejszych przestrzeniach, takich jak apartamenty lub domy jednorodzinne.

2. Pomp ciepła wodna – wykorzystuje wody gruntowe lub powierzchniowe do pobierania energii. Jest to jedna z najbardziej wydajnych pomp ciepła, ale jej instalacja i utrzymanie może być kosztowne z powodu wymaganej infrastruktury. Stosowana jest często w dużych budynkach takich jak bloki czy osiedla mieszkaniowe.

3. Pomp ciepła gruntowa – pobiera energię z ziemi, a następnie ją tłoczy do budynku, gdzie następuje przekazanie ciepła. Jest to rozwiązanie stosunkowo drogie, ale zapewnia duże korzyści i jest jednym z najbardziej wydajnych systemów komfortu cieplnego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć stabilną i niezawodną pompę ciepła na wiele lat.

Podsumowując, każdy rodzaj pompy ciepła ma swoje zalety i wady oraz jest odpowiedni do innej sytuacji. Odpowiednio dobrana pompa ciepła pozwoli na oszczędność energii i zredukowanie kosztów, dlatego warto dokładnie przemyśleć wybór technologii przed podjęciem decyzji o inwestycji w pompę ciepła.

Pompa ciepła Legnicakiedy warto wybrać takie rozwiązanie?

Odpowiednio dobrana i poprawnie zamontowana pompa ciepła to świetny wybór dla wszystkich osób, które chcą zbudować dom zgodny z najnowszymi wytycznymi w zakresie emisji. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko ekologię i oszczędności, lecz także wysoką wydajność cieplną. Warto wybrać taką opcję również podczas planowania remontu domu obejmującego wymianę dotychczas wykorzystywanego źródła ciepła. Pompa umożliwia ponadto znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania, dzięki czemu jest to atrakcyjna propozycja dla wszystkich osób szukających oszczędności. Gdzie sprawdzi się nowoczesna pompa ciepła? Legnica, Lubin, Chojnów czy Złotoryja – to z pewnością miejsca, w których warto zastosować takie rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, by dowiedzieć się więcej. Zachęcamy także do sprawdzenia pozostałych części naszej oferty, które obejmują m.in. wsparcie w montażu systemów klimatyzacji i rekuperacji – z firmą Olex Serwis można bez problemów stworzyć nowoczesny dom z naciskiem na ekologię.

pompy ciepła legnica

Pompa ciepła Z Montażem

Zapraszamy do naszego salonu klimatyzacji i wentylacji przy ul. Roberta Schumana 3.

Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia do Państwa potrzeb a nasi instalatorzy wykonają montaż w dogodnym dla Państwa terminie.

Zapraszamy do kontaktu >>>

 

Pracujemy na sprzęcie wiodących producentów pomp ciepła na świecie aby każde zlecenie realizowane dla Państw było na najwyższym poziomie i gwarantowało pełną satysfakcję i zadowolenie z naszych usług ponieważ to klient jest dla nas najważniejszy.

Pompy Ciepła
Daikin

pompy ciepła daikin

Pompy Ciepła
Panasonic

Pompy Ciepla
Mitsubishi

pompy ciepla mitsubishi
UA-191129290-1