Monitoring, dzięki któremu poczujesz się bezpiecznie.

Bezpieczeństwo i należyty nadzór nad obszarem wymagającym szczególnej uwagi – te dwie rzeczy stanowią fundament odpowiedzialnego podejścia do rzeczywistości. Olex Serwis ze szczególną uwagą i zdecydowaniem odnosi się do powyższych kwestii.

co dokładnie oznacza skrót CCTV? Telewizja przemysłowa

CCTV to istotny skrót dla rozwiązań wymagających bezpieczeństwa. Rozwinięcie z j. angielskiego oznacza: closed circuit television.

W Polsce możemy natomiast spotkać się używanymi naprzemiennie określeniami takimi jak:

 • telewizja przemysłowa,
 • wideonadzór,
 • monitoring wizyjny,
 • telewizyjny system dozorowy.
Chociaż obecnie popularność konkretnych nazw jest zróżnicowana i zależna od regionu, to wszystkie określenia są równie znane w branży technicznej.
CCTV monitoring dla firm Legnica

Czym właściwie jest monitoring wizyjny?

Mówiąc potocznie i w skrócie, to system zapewniający bezpieczeństwo poprzez obserwacje wyznaczonego terenu. Jeżeli jednak posłużyć się encyklopedyczną definicją, możemy dowiedzieć się o środkach technicznych i programowych mających na celu rejestrację oraz sygnalizowanie wszelkich interesujących nas zmian.

Gdzie CCTV znajduje swoje zastosowanie?

Można powiedzieć, że z telewizja przemysłowa stanowi już naturalny element codzienności każdego z nas. Jej funkcjonowanie obejmuje wiele różnych segmentów takich jak m.in.:

Monitoring Hal Produkcyjnych i Magazynowych

Monitoring Banków

Monitoring Do Sklepów

Systemy Monitoringu Miejskiego

Monitoring Domów i Mieszkań

Monitoring Do Biur

Oczywiście lista miejsc, w których może zostać zastosowany wideonadzór, jest znacznie dłuższa i zależy jedynie od potrzeb danego człowieka. Warto jednak wiedzieć, że jest to system, z którego korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i instytucje wymagające szczególnego dozoru nad bezpieczeństwem.

Z jakich elementów składa sięWideonadzór

Omawiając telewizyjny system dozorowy, można przyjrzeć się jego podstawowym elementom na które składają się m. in.:
 • centrum monitoringu,
 • serwer wideo,
 • rejestrator wideo,
 • odpowiednia kamera lub kamery.
Każda część CCTV ma swoje odpowiednie uwarunkowania techniczne i precyzyjne zastosowanie. Stopnie zróżnicowania telewizji przemysłowej są różne. Dzięki eksperckiemu zapleczu, jakie oferuje Olex Serwis, mogą dobrać Państwo odpowiedni system do swoich potrzeb.

Czym różnią się między sobą systemy monitoringu wizyjnego?

Wideonadzór różni się ze względu na technologię, ale również zastosowanie. Inne potrzeby charakteryzują mikro przedsiębiorcę, inne duże instytucje.

Przeznaczenie CCTV, a co za tym idzie – ich projekt, jest więc zależny od potrzeb klienta. Niezależnie jednak od tego aspektu możemy wyróżnić odmienną specyfikę na bazie np.:

 • standardu transmisji,
 • obudowy kamer,
 • ilość kamer.

Zróżnicowanie każdego z tych elementów sprawia, że z pomocą eksperta Olex Serwis dokonają Państwo najlepszego dla siebie z wyboru.

Kilka słów podsumowania z Olex SerwisCCTV

Podejmując decyzję co do telewizyjnego systemu dozorowego, najlepiej jest zacząć od określenia potrzeb, jakie winien on spełniać. Różnorodne zastosowanie pozwala zrealizować pokładane w nim oczekiwania zarówno przez nieduże firmy, jak i całe miasta. 

UA-191129290-1