Gdy na dworze temperatury mocno przekraczają trzydzieści stopni, ludzie chronią się w swoich domach i szukają jakiegokolwiek sposobu, by się choć trochę ochłodzić. Metod jest całkiem dużo, ale zdecydowana większość działa doraźnie i nie jest efektywna na dłuższą metę. Jedynie klimatyzator domowy jest w stanie realnie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu.

Jaką klimatyzację domową założyć do swojego domu?

Korzystając z oferty największych firm zajmujących się klimatyzacją, jak na przykład Olex Serwis Legnica, możemy natknąć się na kilka typowych rodzajów tego urządzenia.

Klimatyzacja ścienna

To najbardziej rozpoznawalny typ klimatyzatora. Wewnętrzna jednostka zostaje zamontowana w domu, na ścianie, najczęściej pod sufitem. Zewnętrzna może zostać przykręcona do ściany budynku na zewnątrz lub postawiona na balkonie.

Klimatyzacja kasetonowa

Idealnie sprawdzi się ona w mieszkaniach, gdzie został zamontowany sufit podwieszany. Ten rodzaj klimatyzacji umieszcza się w suficie, przez co nie razi mocno w oczy, a powietrze nadmuchiwane jest równomiernie w całym pomieszczeniu.

Klimatyzacja kanałowa

Jest rozwiązaniem dość podobnym do poprzedniego, jednak tutaj nie ma potrzeby montażu podwieszanego sufitu. Zimne powietrze rozprowadzone jest kanałami do wszystkich pomieszczeń i nadmuchiwane z pomocą stylowego wylotu powietrza, który prezentuje się całkiem korzystnie na każdym suficie.

Klimatyzacja przysufitowa

Jest umieszczana przy samym suficie. Choć nie jest schowana wewnątrz ściany lub sufitu, jej położenie nie przeszkadza w meblowaniu pomieszczenia.

Klimatyzacja przypodłogowa

Inaczej zwana również konsolą. Zazwyczaj znajduje ona miejsce przy podłodze, zaraz obok kaloryfera.

Jest wiele rozwiązań technicznych, dzięki którym można umieścić w domu urządzenie chłodzące powietrze i przywracające komfort w upalne, letnie dni. Nieważne, na który rodzaj się zdecydujesz, klimatyzacja do domu zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, by przetrwać najwyższe temperatury na dworze.

SZUKASZ KLIMATYZACJI DO DOMU?
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU >>>