Coraz więcej domów i mieszkań wyposażonych jest w klimatyzację. Pozwala ona komfortowo funkcjonować w czasie największych upałów, ponieważ realnie obniża temperaturę w pomieszczeniach. Jednak urządzenie to wymaga częstego serwisowania, aby mogło działać na optymalnym poziomie.

Sprawna klimatyzacja domowa

Klimatyzacja domowa wymaga regularnych przeglądów. W czasie pracy serwisant zajmuje się przede wszystkim poniższymi czynnościami.

  • Sprawdzeniem podzespołów urządzenia, aby stwierdzić, czy wszystko działa prawidłowo. W ten sposób łatwo zapobiegać awarii, która może być kosztowna, a także uniemożliwi korzystanie z urządzenia przez pewien czas.
  • Uzupełnienie czynnika chłodzącego. W świecie rzeczywistym niemożliwe jest stworzenie idealnie szczelnego układu chłodniczego. Dlatego nawet prawidłowo działające urządzenie z czasem nie będzie posiadało odpowiedniego ciśnienia czynnika chłodzącego. Co kilka lat warto uzupełniać braki – szczególnie w starszych urządzeniach, w których pojawiają się mikropęknięcia związane z długim czasem używania, a ubytki czynnika mogą być nieco większe.
  • Odgrzybianie klimy. Zimne powietrze powoduje, że w instalacji klimatyzacji domowej mogą pojawić się grzyby i drobnoustroje. Aby uniknąć przedostawania się ich do powietrza w domu, warto co roku odgrzybiać urządzenie.

Regularna konserwacja klimatyzacji domowej pozwala utrzymywać jej wysoką sprawność oraz zapobiegać awariom.

Najlepszy serwis klimatyzacji w Legnicy

Część prac konserwacyjnych można wykonać samemu. Przede wszystkim chodzi tu o odgrzybianie. Także regularna kontrola, czy wszystko działa prawidłowo, to dobra praktyka, która może pozwolić wykryć nieprawidłowości dużo wcześniej i uniknąć poważnej awarii.

Jednak uzupełnianie czynnika chłodzącego to zadanie dla specjalisty. Dużo łatwiej będzie mu także ocenić stan techniczny urządzenia. Ma przecież w tym długoletnie doświadczenie! Dlatego też warto skorzystać z usług sprawdzonego serwisu klimatyzacji, jak na przykład Olex Serwis Legnica, aby mieć pewność, że klimatyzacja będzie działać prawidłowo przez całe lato.

Serwis gwarancyjny klimatyzacji domowej oraz serwis pogwarancyjny klimatyzacji domowej fachowcy z Olex serwis wykonują na całym Dolnym śląsku. Zapraszamy do kontaktu wszystkich osób z miejscowości takich jak:

Legnica, Lubin, Polkowice, Głogów, Chojnów, Środa Śląska, Jawor, Złotoryja, Jelenia Góra, Złotoryja, Prochowice, Bolesławiec, Bolków, Ścinawą, Miękinia,  Malczyce oraz Wrocław.