POMPA CIEPŁA CHOJNÓW

Pompy ciepła Chojnów powietrze woda to jedno z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych sposobów ogrzewania obiektu.

Pompa ciepła powietrze woda to również wyjątkowa energooszczędność.

Nie generują żadnych zanieczyszczeń ani spalin. Naturalne ciepło czerpią głównie z otoczenia. Stosując pompy ciepła dostarczane przez Olex Serwis fizycznie wpływasz na progres jakości powietrza!

Steruj jak chcesz, skąd chcesz

Pompa ciepła Chojnów to wielofunkcyjne urządzenie, które gwarantuje produktywne ogrzewanie domu zimą oraz chłodzenie latem.

Inteligentny sterownik posiada standardowo moduł Wi-Fi, który umożliwia zdalne sterowanie pompą ciepła z poziomu aplikacji.

Optymalna temperatura przez cały rok

Pompa ciepła w ofercie Olex Serwis oferują wiele możliwości regulowania.

Pompa ciepła powietrze-woda są w stanie wydajnie ogrzewać dom przy temperaturach zewnętrznych nawet do -25°C i chłodzić przy temperaturach zewnętrznych w przedziale od 10°C do 48°C.

Użytkownik ma możliwość regulacji temperatury wody obiegowej, zadanej wartości temperatury pokojowej lub kontrolowanie za pomocą termostatu pokojowego.

Ponadto istnieje możliwość połączenia pompy ciepła z systemem inteligentnego zarządzania budynkiem BMS. Jedną z kluczowych funkcji sterownika jest sterowanie pogodowe.

Ogrzewanie Z Wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł EnergiiMontaż Pomp Ciepła Chojnów

Pompy ciepła do ogrzewania obiektu używają energię odnawialną, nagromadzoną w gruncie, wodzie czy powietrzu.

Jest to energia czysta i dostępna bez limitów. Dzięki temu pompy ciepła pozwalają w dużej mierze ograniczyć pobór paliw kopalnych, zredukować wypuszczanie zanieczyszczeń do atmosfery i zminimalizować koszty ogrzewania budynku.

Ponieważ pracują autonomicznie ich eksploatacja jest również bardzo komfortowe.

Czym Jest i Jak DziałaPompy ciepła Chojnów

Pompa ciepła – maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła między obszarami o najniższej oraz najwyższej temperaturze.

Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń odprowadza ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po zwiększeniu temperatury czynnika roboczego przekazuje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.

Proces ten przebiega wbrew oczywistemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki doprowadzonej z zewnątrz energii mechanicznej lub energii cieplnej.

Pompy ciepła z termodynamicznej strony tworzą obieg Lindego, tak jak chłodziarki, ale ich kluczowym funkcją jest ogrzewanie wnętrz oraz wody bieżącej.
W chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest odprowadzoned z przechowywanych produktów (co obniża ich temperaturę) a dołączane do pomieszczenia, w którym stoi lodówka lub zamrażarka.

Zasada Działania Pompy Ciepła

Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego analogicznie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na dół napędza silnik hydrauliczny (turbinę wodną).

Nazwa „pompa ciepła” jest użyta przez podobieństwo do nazwy uniwersalnie znanej pompy hydraulicznej pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej.

Pompy ciepła wykorzystują jako dolne źródło energię cieplną niskotemperaturową (o niskiej energii) (w praktyce 0–60 °C), trudne do innego praktycznego wykorzystania.

Przy odpowiedniej konstrukcji pompa ciepła i silnik cieplny mogą być jednym urządzeniem, analogicznie jak jednym urządzeniem mogą być pompa hydrauliczna i silnik hydrauliczny w elektrowni szczytowo-pompowej.

Sprężarkowe pompy ciepła tworzą termodynamiczny obieg Lindego, będący odwróceniem obiegu silnika cieplnego.

Zarówno pompa hydrauliczna, jak i pompa ciepła potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz.

Aby „zmusić” ciepło do płynięcia w przeciwnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz doprowadzić energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego.

Ciepło jest odbierane przez parujący ciekły czynnik roboczy znajdujący się pod niskim ciśnieniem (freon, amoniak, dwutlenek węgla) w parowniku (dolne źródło ciepła), czynnik w postaci pary trafia do sprężarki, gdzie jest sprężany, podnosi się jego ciśnienie, temperatura (energia wewnętrzna).

Gorąca para pod wysokim ciśnieniem oddaje ciepło, skraplając się w wymienniku ciepła – skraplaczu (górne źródło ciepła) i czynnik w postaci cieczy przez zawór dławiący, rurkę kapilarną lub turbinę rozprężną, w których następuje zmniejszenie ciśnienia, trafia z powrotem do parownika.

pompy ciepła legnica

RODZAJEPomp ciepła Chojnów

Powietrzna pompa ciepła (źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz)

 • Pompa ciepła powietrze-powietrze (transportuje ciepło do wewnątrz)
 • Pompa ciepła powietrze-woda (transportuje ciepło do obiegu grzewczego i do zbiornika domowego z gorącą wodą)

Gruntowe

 • Gruntowe pompy ciepła (źródłem ciepła jest grunt lub podobne źródło)
  • Gruntowo-powietrzne pompy ciepła (transportują ciepło do wewnątrz)
  • Glebowo-powietrzne pompy ciepła (gleba jako źródło ciepła)
  • Skalno-powietrzne pompy ciepła (skała jako źródło ciepła)
  • Wodno-powietrzne pompy ciepła (zbiornik wodny jako źródło ciepła, np. wody podziemne, jezioro, rzeka)
 • Gruntowo-wodne pompy ciepła (transportują ciepło do obiegu grzewczego i domowego zbiornika wody gorącej)
  • Glebowo-wodne pompy ciepła (gleba jako źródło ciepła)
  • Skalno-wodne pompy ciepła (skała jako źródło ciepła)
  • Wodno-wodne pompy ciepła (zbiornik wodny jako źródło ciepła)

Powietrze wylotowe

Pompy ciepła na wylotowe powietrze (pobierają ciepło z powietrza wylotowego z budynku, wymagają mechanicznej wentylacji)

 • Wylotowe powietrzno-powietrzne pompy ciepła (transportują ciepło do powietrza wlotowego)
 • Wylotowe powietrzno-wodne pompy ciepła (transportują ciepło do obiegu grzewczego i domowego zbiornika ciepłej wody użytkowej)

Wodne pompy ciepła

Wodne pompy ciepła (WSHP) używają jako źródło ciepła wody płynącej.

W zależności od zewnętrznego źródła zasilania można je również podzielić na:

 • elektryczne,
 • olejowe,
 • gazowe (GHP – Gas Heating Pumps).

Pompa ciepła Z Montażem

Zapraszamy do naszego salonu klimatyzacji i wentylacji przy ul. Roberta Schumana 3.

Nasi specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia do Państwa potrzeb a nasi instalatorzy wykonają montaż w dogodnym dla Państwa terminie.

Zapraszamy do kontaktu >>>

 

Pracujemy na sprzęcie wiodących producentów pomp ciepła na świecie aby każde zlecenie realizowane dla Państw było na najwyższym poziomie i gwarantowało pełną satysfakcję i zadowolenie z naszych usług ponieważ to klient jest dla nas najważniejszy.

Pompy Ciepła
Daikin

pompy ciepła daikin

Pompy Ciepła
Gree

pompy ciepła gree

Pompy Ciepła
Panasonic

Pompy Ciepla
Mitsubishi

pompy ciepla mitsubishi

pompy ciepła Legnica

pompy ciepła cennik Legnica

pompy ciepła Lubin

UA-191129290-1